Вести

 • Време на мислењето: Jul-10-2017

  Што е пластика вбризгување Вајарство? Пластични шприц е техника се користи за обликување пластика во форма на објектот сте со цел да се произведуваат. Текот на процесот на шприц, термопластични полимери се вбризгува во калап празнина. Да го направите ова, пелети на материјалот се загрева, па ...Прочитај повеќе »

 • Време на мислењето: Jul-10-2017

  Кои се ЦПУ обработка месинг делови? Месинг обработка делови имаат неколку клучни предности во споредба со обработка други материјали. Месинг сврте делови и компоненти се трајни, економично, па дури и да се создаде построги печат за приклучоци. Покрај тоа, месинг обработка и претворајќи делови имаат висок ...Прочитај повеќе »

 • Време на мислењето: Jul-10-2017

  Прогресивна Stampings прогресивен печат е метод на браварска што може да опфати тупаници, сковал, виткање и неколку други начини за прилагодување на метални суровини, во комбинација со автоматски систем за хранење. системот за хранење турка лента на метал (како што unrolls од калем) низ сите ...Прочитај повеќе »

 • Време на мислењето: Aug-10-2015

  Зошто и каде да се користат пластични калапи А пластични инекција мувла е било кој инструмент направен во целост или во дел од материјалот на пластика (со исклучок на индустриски терморегулациски ламинати), и во која пластични значително придонесува за корисноста на алатката. Ваквите алатки се движи по целиот пат од thos ...Прочитај повеќе »

Прашање Сега
 • * CAPTCHA: Ве молиме изберете срце

WhatsApp Online Chat !