Cilat janë tunxh pjesë CNC Machining

Cilat janë tunxh pjesë CNC Machining?

Pjesë bronzi machining  kanë disa avantazhe të rëndësishme në krahasim me materiale të tjera të përpunimit. Bronzi kthyer pjesët dhe komponentët janë të qëndrueshme, me kosto-efektive, dhe madje edhe të krijoni një vulë të shtrënguar për pajisje. Përveç kësaj, machining bronzi dhe pjesë duke e kthyer ketë një ngrohje të lartë dhe rezistenca korrozioni! Më e rëndësishmja, pjesë makine bronzi Qidi hardware dhe vidë dhe arrë dhe më shumë janë të lehtë për makinë dhe të bashkohet, dhe e bëri në specifikimet dhe standardet tuaja!

Machining bronzi janë përdorur gjerësisht në elektronikë, pajisje, ndriçim, lodra, i ndërgjegjshëm sanitare, mobilje, mjekësore, pajisje sportive dhe industri të tjera. Kompanitë preferojnë bronzi kthyer pjesë të vogla dhe të komponentëve, sepse kjo është një nga materialet më të lehta në makinë, kjo është kosto efikase, dhe jashtëzakonisht të qëndrueshme. Pajisje machined bronzi janë përdorur shpesh në hardware elektronike për shkak të forcës dhe peshë të ulët pronat e saj. Bronzi shtesë aplikacionet përpunimit përfshijnë inxhinieri dhe Plumbing & punën me avull sepse pajisje machined bronzi kanë një koeficient të ulët fërkimi dhe gërryerje të lartë rezistente. Qidi kupton të gjitha industritë dhe specifikimet e aplikimit dhe standardet, cila është arsyeja pse ne jemi Kryeministri  pjesë bronzi  prodhues.

Dërgo mesazhin tuaj për ne:

Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Tree


Ora Post: Jul-10-2017
Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Key

WhatsApp Online Chat !